Instrument:
Viool
Over:
Quirine van Hoek is een veelzijdig musicus en onderscheid zich door haar stijlbewuste, energieke en fijnzinnige spel. Ze is actief op zowel modern viool als barokviool en ook steeds vaker als zangeres. Ze houdt er van om de uithoeken van de muziek op te zoeken: van het authentiek uitvoeren van oude muziek tot het componeren en opnemen van eigen muziek. Begin 2025 kwam haar album Inner Tour uit.
Quirine rondde haar Master vioolstudie met een 10 af aan het Utrechts conservatorium bij Chris Duindam in 2011. Ze volgende daar ook barokvioollessen bij Antoinette Lohmann. Haar eerdere docenten waren Akke Wiersma en Ilona Sie Dhian Ho.
Ze heeft samen met accordeoniste Ellen Zijm een bijzonder duo: De Thuiskomst. Dit duo geeft de mogelijkheid om buiten de bewandelde paden te treden en muziek in een nieuw daglicht te zetten. Ze arrangeren de muziek die ze spelen zelf en namen tot nu toe twee cd’s op. Naast Combattimento is ze ook als vaste violiste verbonden aan Camerata Delf, een oude muziek ensemble dat op zowel moderne als barokinstrumenten actief is.
Voor meer informatie: www.quirinevanhoek.nl